Bartašiai - folkloristų šeimyna atvyksianti iš Migonių

2013 m. lapkričio 14 d. 18.00 val. kviečiame į malonų ir jaukų susitikimą, Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10), su ypatingai muzikalia šeima – Lina, Rūta ir Albertu Bartašiais. Folkloristų šeimyna atvyksianti iš Migonių (Pasvalio r.) padovanos aukštaitiškumo prisodrintą vakarą.Šią šeimą jungia atsidavimas folklorui ir noras išsaugoti etninę kultūrą. Lina ir Albertas Bartašiai yra Panevėžio šeimų folkloro ansamblio „Pulkelis“ vadovai. Taip pat abu aktyviai prisideda prie įvairių etnokultūrinių renginių organizavimo Valakėlių kultūros namuose (Pasvalio r.) vienas iš tokių, tai – šventė „Pyraginės“, sujungianti tradicinį folklorą ir kulinarinį paveldą. Albertas Bartašius taipogi yra vienas iš talentingiausių Lietuvos tradicinių muzikos instrumentų meistrų, kuriais groja ne tik jis pats, ansamblio nariai, bet ir daugelis kitų muzikantų visoje Lietuvoje. Anot meistro „kiekvienas gali pasidirbinti norimą instrumentą, tereikia noro ir šiek tiek darbo“. Albertas dirbinantis ir dambrelius dažnai muzikuoja su Egidijumi Daruliu, kurie populiarina šį instrumentą bei rengia dambrelių muzikos festivalį „Bandūrėlis“.

 

Linos ir Alberto dukra Rūta išvykusi studijuoti į Vilnių tęsė šeimos tradiciją ir subūrė jaunimo grupę „Mindrė“, kuri yra sukaupusi turtingą repertuarą ir su Rūta priešaky dainuoja ir šoka įvairių Lietuvos regionų dainas ir šokius, groja tradiciniais instrumentais.

 

Taigi kviečiame ateiti į susitikimą su Bartašiais iš Aukštaitijos ne tik pašokt, padainuot, bet ir pabendraut su tradicinės kultūros mylėtojais. Tai dar vienas projekto „ETNOREIDAS“, dalinai finansuojamo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, renginys.

 

Įėjimas laisvas

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18394303sec.