Baltų centro diena šiauliuose

2014 m. balandžio 3 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks susitikimas su Latvijos kino režisieriumi Janiu Streiču (Jānis Streičs) ir jo vaidybinio filmo „Rūdolfa mantojums“ (Rūdolfo palikimas, 2010 m.) peržiūra. Filmas su lietuviškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

J. Streičas (gim. 1936 m. rugsėjo 26 d. Preilių valsčiuje) – latvių kino režisierius, aktorius, rašytojas, tapytojas, publicistas ir visuomenės veikėjas. Režisierius stiprina ryšius tarp Latvijos ir Lietuvos menininkų, dalyvauja pleneruose Lietuvoje. Yra daugelio straipsnių ir 2 knygų autorius. Lietuvos kino režisierių Raimondo Vabalo, Vytauto Žalakevičiaus, Arūno Žebriūno amžininkas ir draugas. Susijęs su Lietuva ir asmeniniais ryšiais: žmona Vida – lietuvė, o dukra – muzikinio teatro artistė Viktorija Streiča-Jakštienė – gyvena ir dirba Kaune.

Apdovanojimai: Latvijos Trijų žvaigždžių ordino komandoras, Latvijos Mokslų akademijos Garbės narys, Vatikano ir kitų tarptautinių premijų ir festivalių laureatas.

Latvių vaidybinis filmas „Rūdolfa mantojums“ (Rūdolfo palikimas) pastatytas 2010 m. Filmas sukurtas latvių rašytojo Rūdolfo Blaumanio (Rūdolfs Blaumanis) darbų motyvais. Filme vaizduojamas latvių valstiečių gyvenimas 20 a. pradžioje. Oficialus filmo biudžetas 1,4 milijonai latų (tai antras brangiausias latvių vaidybinis filmas po „Rīgas sargi“ (Rygos kariai). J. Streičas savo filmą apibūdina kaip tautinį, kuriame džiaugsmai keičia rūpesčius, o meilė skatina norą gyventi.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13112521sec.