Geriausias kurortas lietuviui – Druskininkai, tačiau atostogų keliai veda į Palangą

Kur važiuojame nutarę atostogauti Lietuvoje? O kokias atostogų vietas tėvynėje vertiname kaip geriausias? 2014 metais Lietuva jos gyventojų tarpe išliko populiariausia atostogų vieta. Tėvynėje atostogausiantys nurodė 57 procentai UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ atlikto tyrimo „Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?“ respondentų.

Tyrimą atlikusios bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ partnerio Dariaus Dulskio teigimu: „verta pasidžiaugti, kad lietuviai vis dažniau renkasi atostogas Lietuvoje. Turint omenyje, kad mūsų kurortai dažnai skundžiasi sezoniškumo problema, pastebėta tendencija atostogauti dažniau nors ir trumpiau, gali padėti vietiniams verslams lengviau išsilaikyti ne sezono metu. Savaitgaliais ir švenčių dienomis poilsį su nakvynėmis planuoja beveik pusė, 47 procentai gyventojų, iš kurių praktiškai visi (95 procentai) ketina ilsėtis Lietuvoje.“

Iš ilgesnį poilsį 2014 m. planuojančių gyventojų didžiausia dalis gyventojų svajojo savaitės ar ilgesnes atostogas praleisti Lietuvos kurortuose.

Palangoje per atostogas ketina lankytis 60 procentų, Šventojoje 32 procentai, Neringoje 14 procentų apklausos dalyvių. Įdomu tai, kad gyventojai geriau vertina tuos kurortus, kuriuose patys atostogauti neketina.

Atliktas tyrimas „Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?“ atskleidžia, kad geriausios nuomonės esame apie Druskininkų kurortą. Jį gerai įvertino 86 procentai respondentų. Tuo tarpu patys jame atostogauti ketino tik 6 procentai apklausos dalyvių. Daugiausiai balų šiam kurortui suteikė vyresnio amžiaus šalies gyventojai.

Tuo tarpu populiariausias pagal lankomumą Palangos kurortas geriausiųjų šalies kurortų sąraše liko tik ketvirtas. Dešimtbalėje skalėje šis kurortas gavo 8,2 balo. Lyginant su 2012 m. vykdyta analogiška apklausa, Palanga 2014 m. įvertinta kiek geriau. Nuo geriausiai vertinamo Druskininkų kurorto Palangą skiria jau mažiau nei 1 balas. Priešingai nei Druskininkus šį kurortą geriau vertino jaunesni asmenys.

Antroje geriausių kurortų sąrašo vietoje, respondentų nuomone, yra Neringa. Šį kurortą gerai įvertino 83 procentai respondentų. Neringą gerai vertina visų amžiaus grupių Lietuvos gyventojai.

2014 m. trečioje geriausių kurortų reitingo vietoje kaip ir 2012 m. išliko Trakai. Prasčiau lietuviai vertina Birštoną, Anykščius, Zarasus ir Ignaliną. Pastarąją gerai įvertino tik 47 procentai apklausos dalyvių.

Visą UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ atliktą tyrimą „Kur Lietuvos gyventojai ketina atostogauti 2014 m.?“ galite rasti čia.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12492299sec.