Vilniaus TV bokštas stebins aukščiausia lazeriais nušviesta Kalėdų eglute

Šių metų gruodžio 25 d. 18 val. Vilniaus TV bokštas pasipuoš nauju kalėdiniu rūbu – taps aukščiausia pasaulyje lazeriais nušviesta Kalėdų egle.

„Pirmą kartą TV Bokštas lempučių girliandomis nušvito sutinkant 2000-uosius ir sulaukė didelio tiek Lietuvos ir kitų pasaulio šalių žiniasklaidos, tiek vilniečių ir miesto svečių dėmesio. Nuo to laiko be spindinčio bokšto nepraeina nei vienos Kalėdos Vilniuje. Ir kiekvienais metais stengiamės, kad ši aukščiausia ir netikėčiausia pasaulio eglė atrodytų vis naujai ir vis įspūdingiau“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Savivaldybės iniciatyva naują technologinį bokšto apšvietimo sprendimą įgyvendins Telecentras, „Švenčių studija“ ir „Optronika“.

„Džiugu, kai sujungiant aukščiausio Lietuvoje pastato technines galimybes, lazerių technologijas, kurių gamyba Lietuva išsiskiria pasaulyje, ir kūrybines idėjas, ne tik sukursime įstabų Kalėdų reginį ir vėl stebinsime pasaulį, bet tuo pačiu pristatysime Lietuvą, kaip aukščiausių technologijų šalį“, – teigia Telecentro generalinis direktorius Remigijus Šeris.

Pasak „Švenčių studijos“ vadovės architektės Jolantos Tūraitės, gyvenime viskas kinta, net ir ilgalaikės tradicijos transformuojasi. „Turime žengti koją kojon su naujomis technologijomis ir į nusistovėjusius dalykus pažvelgti naujai. Todėl tikrai tikiu, kad naujasis technologinis aukščiausios Kalėdų eglės sprendimas džiugins vilniečius ir miesto svečius,“ – sako J. Tūraitė.

Kalėdinės Vilniaus TV bokšto eglutės instaliacija realizuojama programuojant įvairių spalvų lazerius – jie demonstruos spindulius virš Vilniaus miesto. Žalios spalvos lazeriai bus nukreipiami nuo restorano platformos žemyn ir formuos „lazerinę eglutę“. „Viršutiniai lazeriai esant palankioms oro sąlygoms matosi net iki dešimčių kilometrų, tikėtina, kad įprastu lietuviškos žiemos darganotu oru lazeriais apšviestas bokštas atrodys įspūdingiau nei puoštas lempučių girliandomis. Tai sukurs kur kas magiškesnį vaizdą“, – teigia „Optronika“ inovacijų direktorius dr. Viktoras Vaičikauskas. Pasak V. Vaičikausko, šis kalėdinis apšvietimas – išskirtinis techninis projektas ir sprendimas, atskleisiantis lazerių technologijų galimybes ir įtvirtins Lietuvos, kaip lazerių šalies, vardą.

Projekto įgyvendintojai užtikrina, kad lazerių apšvietimas netrikdys aplinkinių gyventojų, saugumo reikalavimai bus suderinti su oro navigacija. Lazerių apšvietimas savo grožį atskleidžia tiek stebint jį per atstumą, tiek ir bokšto prieigose – kiekvienoje pasirinktoje stebėjimo zonoje apšvietimas gali atskleisti vis kitokį vizualinį pojūtį.

TV bokšto gruodžio 25 d. 18 val. įžiebimas prasidės lazerių šou, o jį vainikuos fejerverkai nuo restorano „Paukščių tako“ stogo. Besirenkančius miestiečius ir svečius stebėti reginio „Paukščių takas“ vaišins kalėdine arbata. Bokštas iki Trijų karalių bus apšviestas nuo 16 val. iki 8 val. ryto.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19864607sec.