Paroda «Tradicines Pasvalio krašto pirštines»

2015 m. spalio 29 d. 17.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma autentiškų pirštinių paroda "Tradicinės Pasvalio krašto pirštinės".Joje pristatomos autentiškos, senovinės Pasvalio krašto mezgėjų pirštinės, eksponuojama ir nemažai autentiškų pirštinių nuotraukų, darytų ant drobės, bei pačios parodos sudarytojos Linos Bartašienės megztos pirštinės. L. Bartašienė su vyru Albertu yra sertifikuoti tradicinių amatų meistrai ir taip pat vadovauja gerai žinomam Panevėžio folkloro ansambliui "Pulkelis". Atidarymo metu išgirsime Klaipėdos krašte nedažnai girdimą aukštaitišką tarmę, dainų ir instrumentinių kūrinių. Lina po parodos pristatymo visus besidominčius mezginiais pakvies į praktinį užsiėmimą "Kilpos ir kiti gražumai".

"Mezgu nuo pradinių klasių, kadangi turėjau labai gerą pedagogą vyrą. Jis mus išmokė megzti ir siūti. Turėjau dvi svajones – surengti parodą bei išleisti pirštinių raštų knygą. Pirma mano svajonė išsipildė, antrosios išsipildymo vis dar tebelaukiu...", – pasakoja Lina, pradėjusi megzti nuo 12 metų, ir raštuotus rankdarbius kurianti ne pirmą dešimtmetį.

Nuo 2005-ųjų metų L. Bartašienė pradėjo domėtis ir rinkti Pasvalio krašto tradicines pirštines. Per dešimt metų užfiksuota keturi šimtai pirštinių pavyzdžių, iššifruotų raštų schemų, įrašyti pateikėjų pasakojimai, kuriuose gausu etnografinės medžiagos apie verpalus, verpimą, siūlų dažymą, audimą, žlugtą. Įrašuose apie pirštines išliko ir vertingi pasakojimai apie pokario gyvenimo sąlygas, pastangas išsaugoti tradicinę krašto kultūrą sovietinės okupacijos metais. Sudėtingą ir unikalų darbą atlikusi L. Bartašienė tikisi, jog ši Pasvalio krašte surinkta medžiaga bus išspausdinta ir knygoje.

Pristatomą parodą sudaro autentiškos pirštinės, o seniausiai numegztoms pirštinėms yra apie šešiasdešimt metų. "Kuo smulkesni mezgimo siūlai, tuo senesnės pirštinės. Tokiais plonais siūlais dabar beveik niekas nebemezga. Siūlus suverpdavo ypatingai plonai. Kuo plonesni siūlai, tuo tankiau jie sumezgami, o pirštinės ilgiau tarnaudavo. Galbūt nustebsite, bet anksčiau daug megzdavo vyrai. Vieni tai darydavo paslapčia, o pas kitus netgi ateidavo kaimynės pasimokyti pirštinių raštų." – sako parodos sudarytoja ir autorė Lina.

Maloniai kviečiame į parodos atidarymą, po kurio, 18.00 val. vyks užsiėmimas "Kilpos ir kiti gražumai" (norintys dalyvauti kviečiami atsinešti po 5 virbalus ir spalvotų mezgimo siūlų). Registracija ir informacija tel. (8- 46)310022

Paroda veiks iki 2016 m. sausio 6 d.

Tai projekto "ETNOREIDAS", dalinai finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija tel. (8- 46)312113

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.26290512sec.