«Ryanair» investuoja į lėktuvų aptarnavimo padalinio plėtrą Kaune

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair" plečia lėktuvų aptarnavimo veiklą Kauno oro uoste. 5,6 mln. litų siekianti investicija lietuviams leis aptarnauti dvigubai daugiau lėktuvų. Šiam tikslui pasiekti bendrovė numačiusi Lietuvoje papildomai įdarbinti 40 aukštos kvalifikacijos aviacijos mechanikų.

„Įvertinus lietuvių aviacijos mechanikų gebėjimus „Ryanair" nusprendė tęsti plėtrą Kaune ir beveik padvigubinti aukštos kvalifikacijos darbuotojų skaičių. Užbaigus darbus aptarnavimo centre vienu metu galėsime priimti dvigubai daugiau „Ryanair" lėktuvų", - sako Karolis Čepukas, „Kaunas Aircraft Maintenance Services" (KAMS) direktorius.

Kauno oro uoste esantis lėktuvų aptarnavimo centras KAMS atlieka „C" lygio „Ryanair" orlaivių patikrą, reikalaujančią aukštos kvalifikacijos specialistų. Tai sudėtingas procesas, kurio metu atidžiai ir nuodugniai tikrinamos įvairios lėktuvo detalės ir sistemos.

Pasak K. Čepuko, skrydžių bendrovę plėstis paskatino ir tai, kad išaugusį specialistų poreikį galima nesunkiai patenkinti Lietuvos mokymo įstaigose ruošiamais aviacijos mechanikais. KAMS toliau kartu su Kauno technologijos universitetu, Kauno mechanikos mokykla ruoš reikiamus specialistus, kvies studentus atlikti praktiką. Be to, bendrovė pasitelkia modernias el. mokymo technologijas, kurios leidžia darbuotojams tobulėti virtualiu būdu.

„Ryanair" investicija skatins Kauno oro uosto teritorijoje esančio aviacijos klasterio plėtrą. Augant šios srities bendrovių skaičiui, Lietuvoje daugės kvalifikuotų aviacijos srities specialistų. Tai taps viena iš esminių paskatų kitoms panašioms bendrovėms investuoti į Kauno oro uostą ir jį supančią laisvąją ekonominę zoną. Čia yra potencialo ne tik lėktuvų priežiūros ir remonto įmonėms, bet net ir nedidelių orlaivių gamintojams", - sako Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje" generalinė direktorė.

„Ryanair" savo bazę Kauno oro uoste atidarė 2010 m., o orlaivių priežiūros ir remonto padalinį įkūrė 2012 m. Pastarajame šiuo metu dirba beveik 50 žmonių. Metų pradžioje „Ryanair" investavo daugiau nei 10 mln. litų į naują orlaivių techninio aptarnavimo ir remonto angarą Kaune.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.28640819sec.