Varnupių Kirvakalnio festivalis laukia lankytojų

Šiemet rugpjūčio 9 d. Marijampolės savivaldybės Varnupių kaimo bendruomenė jau trečius metus iš eilės organizuoja Tarptautinę gyvosios archeologijos dieną – Varnupių "Kirvakalnio" festivalį.

Pristatydamas festivalio idėją ir naujoves, Varnupių kaimo bendruomenės pirmininkas Saulius Stanynas labiausiai džiaugėsi, kad šiemet pavyks festivalį padaryti tarptautinį: renginyje laukiama senovės amatų klubo "Senas vides darbnica" iš Latvijos, baltarusių klubo "Kryuja", Lenkijos parodomųjų kovų kariūnų ir amatininkų. Į šventę prie vieno įspūdingiausių Sūduvos piliakalnių ne pirmus metus atvyksta eksperimentinės archeologijos klubas "Pajauta", senovės baltų amatų klubas "Stebulė", gyvosios istorijos klubo "Varingis" riterių kovų entuziastai. Nuo 12 iki 18 val. piliakalnio papėdėje bus demonstruojami VIII-X amžių amatai, gyvenimo būdas, kulinarinis paveldas. Marijampolės vaikų lopšelio-darželio "Nykštukas" etnografinis ansamblis parodys specialiai Lietuvos tūkstantmečiui parengtą programą, lankytojus linksmins Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis "Lankupa", Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kultūros namų folkloro ansamblis. 15 val. festivalio organizatoriai yra sumanę pastatyti stogastulpio formos informacinį ženklą prie "Padkavinio" akmens – taip pat gamtos paminklo, mitologinio akmens, turinčio pasagos formos natūralius įdubimus. Su pagonybės saulės kultu sietinas akmuo yra šalia piliakalnio už kokių 150 metrų į pietus. Organizatoriai žada ir daugiau siurprizų, galbūt tai bus netikėti svečiai. Bendruomenės pirmininkas S. Stanynas pasakojo parašęs 5 projektus ir buvo gautas finansavimas iš kelių šaltinių. Festivaliui skirtame lankstinuke apie pagrindinį šio renginio tikslą jis rašo: "Parodžiusi tautos praeities gyvenimo kelią, istorija turi padėti suprasti ir dabartį. Kaip parodė du jau įvykę "Kirvakalnio" festivaliai, toks gyvas, edukacinio pobūdžio renginys turi išskirtinį poveikį ne tik žingeidiems žiūrovams, bet ir skeptiškai nusiteikusiems istorijos ir archeologijos žinovams. Varnupių, Daukšių apylinkėse gausu archeologijos, gamtos objektų – tai tarsi mūsų savivaldybės etnoturizmo kortelė".

Privažiuoti prie paties piliakalnio negalima. Organizatoriai siūlo pasilikti automobilį pakelėje ir prieiti per pievas (tai būtų apie 800 metrų). Prieš pusantrų metų pagal ES finansuotą projektą buvo sumontuoti mediniai laiptai, todėl užlipti ant piliakalnio viršaus pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis dabar yra patogu. Buvo mąstyta netoliese įrengti automobilių stovėjimo aikštelę ir taką iki gamtos paminklo. Anot Marijampolės savivaldybės vyriausiojo paminklotvarkininko Gedemino Kuncaičio, iki šiol dar nėra galutinai nusistovėjusi nuomonė, kaip tai geriausia būtų padaryti.

Nežinantiems, kaip rasti Varnupių piliakalnį, patarsime važiuoti nuo Marijampolės Daukšių kryptimi, pravažiuoti Padovinį, įvažiuoti į Varnupių kaimą ir jo gale žvalgytis į kairę, kol pievoje pamatysite dunksantį didelį kupstą. Piliakalnis dunkso Amalvo numelioruotos pelkės pietinėje pakraščio kalvoje, žemesnėje vietovės dalyje, bet apžvelgti galima nemažai, nes apylinkės nemiškingos ir pamažu aukštėjančios. Nuo piliakalnio viršūnės matyti pelkėtų Amalvo miškų pradžia.
Daugiau informacijos: Varnupių kaimo bendruomenės pirmininkas Saulius Stanynas, mob. 8 610 09 026.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.02100992sec.