Kaune šurmuliuos Lietuvos tautų festivalis "Kultūrų tiltai"

Birželio 6 d. nuo 12 iki 18 val. Kauno muzikinio teatro sodelyje jau ketvirtą kartą šurmuliuos Lietuvos tautų festivalis „Kultūrų tiltai“.

Ne vienas lietuvis keliauja į užsienio šalis ieškoti egzotikos ir akį traukiančio kitų kultūrų savitumo, kai tuo tarpu visai šalia, toje pačioje Lietuvoje gyvena gausus būrys savo kultūrą, tradicijas ir papročius puoselėjančių be galo įdomių įvairiausių tautybių žmonių.

„Kultūrų tiltai“ - vienintelis tokio pobūdžio festivalis visoje Lietuvoje, kasmet į Kauną sukviečiantis gausų tautinių mažumų būrį. Šventė sulaukia vis didesnio publikos pripažinimo bei tautinių bendrijų susidomėjimo visoje Lietuvoje. Joje miestiečiai bei miesto svečiai ne tik supažindinami su Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kultūra, etniniais papročiais bei tradicijomis, bet ir kviečiami turiningam tarpkultūriniam dialogui. Šiais metais festivalyje dalyvaus apie 300 dalyvių, atstovaujantys vienuolikai tautų.

Scenoje savo muzikos ir šokio programas pristatys 16 tautinių mažumų kolektyvų iš Visagino, Klaipėdos, Alytaus, Vilniaus, Kauno bei Šalčininkų rajono. Ypatingo grožio ir skambesio dainas dainuos totorių ansamblis „Miras“ iš Visagino, temperamentinga muzika bei šokiais žiūrovų simpatijas bandys užkariauti Kauno armėnų ansamblis „Hajrenik“, o ilgesingomis taboro melodijomis dalinsis romų ansamblis „Romany Jagory“ iš Eišiškių. Šiais metais kauniečiai turės išskirtinę galimybę pažinti lenkų kultūros ypatumus, kuriuos pristatys lenkų dainų ir šokių ansambliai „Znad Merescanki“ iš Šalčininkų r. ir „Wilenszyzna“ iš Vilniaus r. bei „Canta Covnensis“ iš Kauno.

Šalia scenos pastatytose pavėsinėse visą dieną veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus eksponuojami įvairiausių tautybių menininkų darbai. Ten pat kartu su patyrusiais meistrais lankytojai galės pabandyti rišti lenkiškas žolynų puošmenas, karoliukais išsisiuvinėti totorišką papuošalą, pasimokyti tradicinių baltarusių šiaudelių pynimo būdų ar nutapyti paveikslą rusiška „chochloma“ technika. Kiekvienas bus kviečiamas susipažinti su žydiškąja medžio drožinių tradicija arba tušu išreikšti japonų kaligrafijos žavesį.

Festivalio metu mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą kviesime sudalyvauti meno akcijoje – konkurse ir nupiešti savo tautą geriausiai atspindintį paukštį. Patys kūrybingiausieji bus apdovanoti kelialapiais į legendinę vasaros stovyklą „Lietuvos Atgaja“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.49116993sec.