Autorius: www.trakai.lt
Šaltinis: www.trakai.lt
Rugpjūčio 7-ąją Užutrakio dvaro sodybos terasoje liesis Lietuvos kamerinio orkestro ir smuikininko, orkestro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Sergejaus Krylovo atliekama muzika.
Prieš keletą metų legendinis violočelininkas ir mecenatas Mstislavas Rostropovičius S. Krylovą priskyrė geriausiųjų smuikininkų penketukui. Pats smuikininkas pripažįsta, kad pažintis su maestro tapo reikšmingu jo gyvenimo įvykiu.
1989 m. S. Krylovas kartu su savo šeima persikėlė į šiaurinės Italijos miestą Kremoną. Po kiek laiko Krylovų šeima ten įkūrė privačią muzikos mokyklą. Kremonos muzikos akademijoje S. Krylovas savo meistriškumą gludino pasaulinio garso atlikėjo Salvatore’s Accardo smuiko klasėje. Išstudijavusio ir pagriežusio visą N.Paganini kūrybą pedagogo patirtis jaunajam atlikėjui suteikė galimybę susipažinti su demoniškojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis ir interpretuoti jo muziką.
Tarptautinės muzikos bendruomenės dėmesį S. Krylovas atkreipė po pergalių Antonio Stradivari konkurse Kremonoje (1998 m.) ir Fritzo Kreislerio – Vienoje (2000 m.). Po jų smuikininkui atsivėrė keliajuostė, didelių greičių muzikinės karjeros magistralė. Jis debiutavo garsiausiose Europos koncertinėse erdvėse: Berlyno ir Miuncheno filharmonijose, Paryžiaus „Radio France Auditorium“, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Venecijos „Teatro la Fenice“ ir Milano „La Scala“, Atėnų „Megaron Centre“, Briuselio „Bozar“, taip pat prestižinėje Tokijo „Suntory Hall“ salėje ir Buenos Airių „Teatro Colón“ bei Santandero, Granados, „Prahos pavasario“ festivaliuose.
Kaip solistas S. Krylovas griežia su garsiais, gilias europietiškas muzikavimo tradicijas puoselėjančiais orkestrais: Vienos, Sankt Peterburgo, Hamburgo, Kopenhagos ir Čekų filharmonijų kolektyvais, Milano „Giuseppe Verdi“, Parmos „Filarmonica Toscanini“, Zalcburgo „Camerata Academica“ bei Anglijos kameriniu orkestrais, taip pat su NHK Tokijo simfoniniu orkestru. Tokiame tarptautinės muzikos scenos kontekste smuikininkas muzikavo diriguojant Vladimirui Ashkenazy, Julianui Kovatchevui, Nicolai Luisotti, George’ui Pehlivanianui, Yutakai Sado, Zoltánui Kocsisui, Guntheriui Herbigui, Muhai Tangui, Jurijui Bašmetui, Sauliui Sondeckiui, Jamesui Juddui, Dmitrijui Kitajenko, Ralfui Gothoni, Franzui Welser-Mostui ir kitiems.
Po kelių sėkmingų koncertinių pasirodymų Lietuvoje 2008 m. gruodį S. Krylovas pakviestas tapti Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu.
Sergejus Krylovas griežia Antonio Stradivarijaus 1734 m. pagamintu smuiku „Škotijos universitetas“ iš Sau-Wing Lam kolekcijos, kurį kolekcijos paveldėtojos p. Evos Lam rūpesčiu jam paskolino Kremonos A. Stradivarijaus fondas.
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.