Vestuvių planuotoja rekomenduoja: medaus mėnesio kelionę užsisakykite iš anksto

Per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje itin išryškėjo nauja vestuvių tendencija: vis daugiau jaunųjų į povestuvinę kelionę išvyksta iškart po tuoktuvių ceremonijos ir simbolinės šventės, svečius palikdami linksmintis vienus. „Tiesa, toks sprendimas reikalauja ir organizacinių gabumų, mat iš ryto jaunieji turi spėti ne tik pasiruošti vestuvėms patys, bet ir susikrauti lagaminus medaus mėnesiui“, - sakė renginių prodiuserė ir vestuvių planuotoja Laura Tamulaitytė.

Artėjant vestuvių sezonui, vestuvių planuotoja papasakojo apie naujas vestuvių ir povestuvinių kelionių tendencijas. Tuo tarpu kelionių organizatoriai siūlo rinkos naujieną, leisiančią pergudrauti ir neprognozuojamą Lietuvos orą, ir apsirūpinti tokiomis vestuvių fotografijomis, kokios būna tik filmuose.

Vestuvių datą koreguoja... įmonės

Viena ryškiausių mūsų dienų tendencijų – pirmiausia planuotis atostogas, o tuomet – vestuves ir medaus mėnesį. „Žinoma, tie, kurie dirba sau ar yra įkūrę verslus, gali gana laisvai rinktis ir vestuvių datą, ir medaus mėnesio trukmę. Tuo tarpu samdomų įmonių darbuotojai pirmiausia turi pasirūpinti atostogomis, o tik tada planuoti vestuves ir medaus mėnesį, - sakė L. Tamulaitytė. – Manau, šią tendenciją lėmė didelių įmonių, kuriose darbuotojų atostogos derinamos gerokai iš anksto, atsiradimas Lietuvoje“.

Tuo tarpu kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadovė Dagnė Klingaitė pastebėjo, jog tokia disciplina jauniesiems – ypač paranki, mat povestuvine kelione rekomenduojama pasirūpinti prieš pusmetį: „Kuo anksčiau pradedama galvoti apie kelionę, tuo pigiau galima ją įsigyti ir tuo didesnis yra datų bei trukmės, taip pat šalių bei viešbučių pasirinkimas“.

Pasak D. Klingaitės, nors jau ne vienerius metus kelionių organizatorius povestuvinių kelionių suformuoja vis daugiau, tam tikras deficitas išlieka: „Matyt, dėl to, jog vasarą tuoktis populiariausia ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje šalių. O vakariečiai mus vis dar lenkia gebėjimu atostogas planuotis iš anksto“.

Kad medaus mėnesio nesugadintų lietus

Pasak „Tez Tour“ atstovės, dažniausiai lietuviai medaus mėnesiui renkasi Turkijos, Graikijos salų kurortus, taip pat populiaru nuo vestuvių rūpesčių atsipūsti Ispanijoje – Maljorkoje arba prie Barselonos esančiuose paplūdimiuose. Vis dažniau jaunavedžiai renkasi ir Bulgarijos kurortus, kurie garsėja ne tik įspūdingais paplūdimiais ir švelnesniu, karščių netoleruojantiems itin tinkančiu, klimatu, bet ir mažesnėmis kainomis. Ieškantys egzotikos, renkasi Dominikos Respubliką ar Tailandą.

L. Tamulaitytė teigia, jog medų kopinėti Lietuvoje – gana nepopuliaru: „Lietuva – labai graži šalis, po ją labai smagu keliauti. Bet jei kalbame apie povestuvines keliones, užsienio kurortams konkurencijos mūsų paplūdimiai ar kaimo sodybos nesudaro“. Viena iš priežasčių, kodėl per medaus mėnesį pirmenybė teikiama užsienio kurortams, yra oras: mokėdamas už lėktuvo bilietą kartu nusiperki ir gero oro garantiją. „O Lietuvoje gero oro garantijų nebus niekada“, - sakė vestuvių planuotoja. Ji pastebi, jog lietuviškas oras kartais lemia ne tik povestuvinę kelionę užsienyje, bet ir paskatina svetur perkelti visą vestuvių ceremoniją.

Jauniesiems priklauso nuolaidos

Pirkdami povestuvinę kelionę, būtinai informuokite kelionių agentūros atstovą apie įvykusias ar planuojamas vestuves, o jei kelionė įsigyjama internetu, pasidomėkite specialiai jaunavedžiams siūlomomis nuolaidomis. „Jauniesiems skirtoms kelionėms dažniausiai taikomos nuolaidos. Be to, ši kelionė – tai ne šiaip išvyka dviem, o padidinto dėmesio ir malonumų kelionė, kuri prasideda jau porelei įlipus į lėktuvą: laivo kapitonas pasveikins jaunuosius ir pavaišins putojančio vyno taure, jei užsisakomi būtent jaunavedžiams skirti viešbučio kambariai, labai tikėtina, jog akį džiugins įvairiausios dekoracijos – nuo gėlių arkų ir vaisių krepšių prie įėjimo į apartamentus iki rožių žiedlapių pataluose“, - sakė D. Klingaitė. Tiesa, jau už papildomą mokestį, tačiau galite susiorganizuoti romanišką vakarienę ant pirso, paplūdimyje ar jachtoje. Kiekvienas jaunuosius priimantis viešbutis svečiais pasirūpina vis kitaip, tačiau tikslas – vienas: nustebinti, pamaloninti ir taip suteikti gyvenimo pradžiai pačių geriausių emocijų. O juk gera pradžia - pusė darbo!

Naujiena – galimybė švęsti vestuves užsienyje

Svajojantys apie vestuvines nuotraukas it iš paveikslėlio, simbolines vestuves gali švęsti užsienyje. „Tez Tour“ siūlo galimybę rinktis šventę Graikijos salose, Kipre, taip pat galima surengti šventę Turkijos ir Bulgarijos kurortuose. Tiesa, santuoką registruoti turėsite Lietuvoje, tačiau Turkijoje ar Graikijoje jums sukurta šventė atrodys kaip tikra, su gražiausiais vestuvių akcentais: priesaika, žiedais ir, žinoma, pažadą vienas kitam sutvirtinančiu bučiniu. Viskas, ko reikia – iš anksto suderinti scenarijų su kelionių agentu, kuris užsakys pasirinktas paslaugas - nuo proginės aprangos iki gėlėmis apkaišytos vestuvinės arkos pajūryje ir, žinoma, visa tai įamžinsiančio fotografo.

Tokios tuoktuvės, pvz., Graikijos salose, gali vykti pačiose romantiškiausiose ir gražiausiose vietose: ant jūros kranto, po šventiškai išpuošta arka, pajūryje įsikūrusiame restorane, šeimos vyno darykloje ar senoviniame miestelyje, venecijietiško stiliaus pilyje ar net prabangioje jachtoje bei viloje.

Dar viena povestuvinės kelionės tendencija - medaus mėnuo mūsų dienomis anaiptol netrunka 4 savaites. Dažniausiai jaunieji išvyksta į užsienį dviem, daugiausia – trims savaitėms. „Priežastis – didžiulis mūsų užimtumas ar pareigos, neleidžiančios pernelyg ilgam atitrūkti nuo darbų“, - sakė L. Tamulaitytė. Tačiau ir vestuvių planuotojai, ir kelionių organizatoriai padarys viską, kad jūs atitrūktumėte ir parsivežtumėte tik gražiausius savo pirmojo buvimo tik dviese prisiminimus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16110396sec.