42-asis tarptautinis folkloro festivalis «Skamba skamba kankliai» kviečia folklorizuotis

Gegužės 29 - birželio 1 dienomis, kai pavasaris persisvers į vasarą, įvairių tautų muzikos garsais, neįprastai gausiais renginiais bei marga tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų muge į Vilniaus kiemus, kiemelius, aikštes ir skverus, visus vilniečius ir sostinės svečius sukvies 42 tarptautinis folkloro festivalis ,,Skamba skamba kankliai", savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų.


Nors ir būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, jis visuomet pilnas energijos, trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos. Tad ir šių metų festivalio programoje gausu renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, o Vilnius keturias dienas tradiciškai taps gyvu ir skambančiu miestu.

Festivalio lankytojai per keturias dienas galės išvysti etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio svečių - Baltarusijos, Italijos, Azerbaidžano, Armėnijos, Lenkijos, Gruzijos, Rusijos, Irano - folkloro ansamblių koncertus, jaunimo folkloro grupių pasirodymus, ,,Nakties muzikos" ciklo projektus, Sutartinių tako ir kalnų sąšaukos projekto koncertus. Taip pat jų laukia ir tradiciniai šokių vakarai, kiti teminiai koncertai.


Kaip ir kasmet, festivalio metu šurmuliuos tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė. Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas dar gyvas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas.


Jau daugiau nei dvidešimt metų folkloro festivalį ,,Skamba skamba kankliai" džiugina ir vienintelė vaikų ir jaunimo folkloro šventė Vilniaus mieste ,,Saulytė". Jos programoje - vaikų ir jaunimo folkloro grupių koncertas, įvairios pramogos vaikams, kermošius, ir kitos linksmybės.


42 metus gyvuojantis festivalis suformavo savo kaip etninės kultūros šventės įvaizdį. Festivalio renginiai, juose dalyvaujantys Vilniaus ir kiti Lietuvos folkloro ansambliai bei atlikėjai, festivalio užsienio svečiai, žiūrovams pateikia gražiausius folkloro kūrinius, tautodailininkai - savo dirbinius, o kulinarinio paveldo atstovai - gardžiausius gaminius. Festivalio metu Vilniaus gatvėse, skveruose, kiemeliuose, aikštėse laisvai sklinda įvairiakalbės dainos, šokami patys margiausi įvairių tautų šokiai, dalinamasi kultūrine patirtimi bei jaučiamas bendras pavasario gyvybės ir tradicijų pulsavimas...

Festivalio renginių programą rasite internetinėje svetainėje www.etno.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16863489sec.