Svetingasis savaitgalis Nacionalinėje dailės galerijoje

Gegužės 29–30 d., ketvirtadienį ir penktadienį, Nacionalinė dailės galerija kviečia lankytojus į išskirtinę programą, uždarant parodas „Kęstutis Zapkus. Tapybos retrospektyva“ ir „Šviesos“. Galerijos bilietas kainuos tik 1 Lt, vyks nemokamos ekskursijos po parodas ir kūrybinis užsiėmimas.

Kęstutis Zapkus - vienas žymiausių JAV dirbančių lietuvių dailininkų, tvirtai įaugęs į Niujorko tapybos mokyklą. Jo kūryboje abstrakcija derinama su socialiniu tyrimu, vaizdai grindžiami muzikinio komponavimo ir architektūrinio erdvės struktūravimo principais. Ši paroda – išsamiausias menininko kūrybos pristatymas Lietuvoje. Čia pirmą kartą rodomos didžiaformatės drobės, atkeliavusios iš menininko dirbtuvės Niujorke, ir svarbiausi kūriniai, atspindintys jo meninės sistemos formavimąsi, iš Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos išeivijos dailės fondo ir privačių kolekcijų.

1992 m. K. Zapkus pusę metų dėstė Vilniaus dailės akademijoje ir paskatino permainas jaunosios kartos lietuvių menininkų kūryboje. Šių permainų atspindys – parodoje „Šviesos“, kurioje rodomi trijų vienos kartos menininkų, kartu studijavusių tapybą „Zapkaus kurse“, darbai. Aido Bareikio, Patricijos Jurkšaitytės ir Žilvino Kempino kūrinius, instaliuotus Nacionalinės dailės galerijos erdvėse, netikėtai sujungia šviesos motyvas.

Gegužės 29–30 d. žiūrovai turės paskutinę galimybę pamatyti menininkų kūrinius prieš jiems iškeliaujant atgal į Niujorką ar kolekcininkų saugyklas. Galerijos bilietas kainuos tik 1 Lt.

Svetingojo savaitgalio programa:

Ketvirtadienį, gegužės 29 d.

18 val. ekskursija po parodas su NDG gidu

Penktadienį, gegužės 30 d.

16 val. kūrybinis užsiėmimas vaikams ir suaugusiems „Kuriame abstrakciją“. Be išankstinės registracijos.

16.30 val. ekskursiją po parodą „Kęstutis Zapkus. Tapybos retrospektyva“ su jos kuratore Laima Kreivyte.

17.30 val. ekskursija po parodą „Šviesos“ su jos kuratore Egle Mikalajūne.

Į svetingo savaitgalio ekskursijas prašome registruotis el. p. [email protected], arba tel.: (8 5) 219 59 61. Vietų skaičius ribotas.

Gegužės 31 d., šeštadienį, valstybinės šventės išvakarėse, galerija dirbs vieną valandą trumpiau – iki 18 val., o birželio 1 d., sekmadienį – Tėvo dieną – Nacionalinė dailės galerija nedirbs.

Daugiau informacijos tel. (8 5) 212 29 97, www.ndg.lt

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16489291sec.