Planuojama finansuoti tris Šiaulių "Aušros" muziejaus projektus

Birželio 8 d. Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu atlikti Kultūros objektų aktualizavimo 2014–2020 m. programos pakeitimai ir atskirai patvirtinta programos įgyvendinimo dalis – projektų atrankos ir finansavimo tvarka.

 

Nors ankstesniuose pranešimuose buvo minėti du, dabar valstybės planavimo būdu atrinkti  trys Šiaulių „Aušros“ muziejaus pateikti objektai. Į Prioritetinių kultūros paveldo objektų aktualizavimo sąrašą įtraukti Šiaulių „Aušros“ muziejaus Venclauskių namai, kurių rekonstrukcijai planuojama skirti 1,9 milijono eurų ir Chaimo Frenkelio vilos palėpė, kuriai atnaujinti ir ekspozicijų salėms įrengti numatyta 0,7 milijono eurų. Į Prioritetinių kultūros infrastruktūros objektų modernizavimo sąrašą  įtrauktas Šiaulių „Aušros“ muziejaus Edukacijos centro pastatas (Aušros al. 47), kuriam pertvarkyti numatyta 2,4 milijono eurų.

Siekiant užtikrinti efektyvų, sklandų ir savalaikį valstybės investicijų panaudojimą, įgyvendinant valstybės projektus, buvo vertinamas investicijų į objektą efektyvumas, regioninis proporcingumas, investicijų balansas tarp atskirų kultūros sektorių, objekto valdytojo investicijų valdymo patirtis ir pasirengimas investiciniam projektui, galimos rizikos.

Įgyvendinus Venclauskių namų restauraciją, pirmajame ir antrajame pastato aukštuose bei dalyje rūsio bus įrengta Šiaulių miesto istorijos ekspozicija. Miesto istoriją planuojama perteikti originaliai – per vienos – Venclauskių – šeimos, kuri išaugino ne tik 2 savo dukras, bet ir keliasdešimt priglaustų globotinių, istoriją. Ekspozicijoje bus atskleisti miesto raidos istoriniai, ekonominiai, politiniai, kultūriniai, švietimo ir visuomeninio judėjimo aspektai. Tėvų namus „Aušros“muziejui dovanojusios Gražbylė ir Danutė Venclauskaitės bei jų mama Stanislava Venclauskienė yra apdovanotos už žydų gelbėjimą Antrojo pasaulinio karo metais. Tad žydų bendruomenės istorija bei jų tragedija per Antrąjį pasaulinį karą taps vienu iš ekspozicijos akcentų. Vaikams Venclauskių namuose planuojama sukurti edukacines erdves, šeimų laisvalaikiui pritaikyti didelį namo kiemą.

Chaimo Frenkelio vilos palėpėje įrengus Šiaurės Lietuvoje didžiausią (477,6 kv. m) ir aukščiausius eksponavimo kriterijus atitinkančią parodinę erdvę bus pristatomos tarptautinės, nacionalinės parodos, eksponuojamos Lietuvos ir užsienio šalių muziejų kolekcijos, menininkų darbai.

Po renovacijos Edukacijos centro pastatas išliks kaip pagrindinė muziejaus edukacinė erdvė, kur veiklos ras moksleiviai ir suaugusieji. Šiame pastate bus įrengta archeologijos ekspozicija bei muziejininkystės naujove vadinamos atviros rinkinių saugyklos.

 

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, tel. (8 41) 52 43 90

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.25217485sec.