2009 metais Estija padidina nuobaudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus

Kadangi greičio viršijimas yra dažniausia sunkių eismo nelaimių priežastis Estijoje, eismo įstatyme rengiamos pataisos dėl nuobaudų padidinimo. Nuo šiol už greičio viršijimą iki 20 km/h vietoj buvusių 10 nuobaudos balų arba 600 kronų dabar reikės atsipirkti 30 nuobaudos balų – 1800 kronų. Už greičio viršijimą nuo 21 – 40 km/h bus skirta nuobauda iki 100 balų, o vietoj 3000 kronų reikės mokėti dvigubai – 6000 kronų arba netekti vairuotojo pažymėjimo iki šešių mėnesių. Už greičio viršijimą daugiau nei 40 km/h pažeidėjui bus skirta piniginė nuobauda - 12 000 kronų, areštas ar vairuotojo pažymėjimo konfiskavimas metams. Skiriant piniginę nuobaudą ar areštą, išlieka papildomos nuobaudos galimybė – atimti vairuotojo pažymėjimą nuo vieno iki šešių mėnesių.

Įstatymų pataisos numato ir griežtesnį elgesį su vairuotojais, kurie kelyje sukėlė avarinę situaciją, pavyzdžiui, neatsargiai aplenkė kitą automobilį, įvažiavo į sankryžą ar sustojo ant pėsčiųjų perėjos degant raudonam šviesoforo signalui, ar nepraleido pėsčiųjų nereguliuojamose sankryžose. Atskira įstatymo pataisa reguoliuos taisyklės pažeidimą važiuojant neprisisegus saugos diržų. Dabar už šios taisyklės nesilaikymą teks sumokėti iki 3000 kronų, o antrą kartą nesilaikius šios taisyklės– iki 6000 kronų.

Nuo šiol vairuotojo pažymėjimas bus atimtas dviems metams (anksčiau buvo atimama metams) tais atvejais, jei vairuotojas nepaklus kelių policijos liepimui sustoti ar pasišalins iš autoįvykio vietos.

Įvedamas svarbus reikalavimas tris mėnesius saugoti duomenis apie vairuotoją, kuriam automobilio savininkas ar atsakingas asmuo suteikė teisę vairuoti savo automobilį. Šis reikalavimas padės lengviau identifikuoti konkrečiu eismo įvykio atveju automobilio vairuotoją ir savininkas nebegalės tariamai neprisiminti, kam tuo laiku yra suteikęs teisę vairuoti savo automobilį.

Kelių eismo įstatymo pataisos ir jame numatytos nuobaudos įsigalios skirtingu laiku. Pavyzdžiui, 2009 metų liepos 1 dieną įsigalios įstatymo pataisos dėl vairavimo neblaiviam – jau pirmas neblaivaus vairuotojo sulaikymas bus laikomas kriminaliniu nusikaltimu.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1915791sec.