Jei pamenate vaikystėje matytą animacinį filmą „Sniego karalienė“, kuriame drąsi mergaitė Gerda leidžiasi ieškoti savo brolio Kajaus į ledo karalystę, tuomet bent iš dalies įsivaizduojate, kaip šaltuoju metų laiku jaučiasi mūsų kaimynai estai. Estija, kurioje žiemą temperatūra nukrinta iki -40,0 °C, o jūrą sukausto pusės metro storio ledas, tampa panaši į ledo rūmus. Tik pramogų čia kur kas daugiau – nuo ekspedicijų šunų kinkiniais iki ekstremalių išbandymų, vairuojant užšalusiu jūros ledu.
Ledo skulptūros iš gamtos
Reklāma
Šiaurės rytų Estijoje, Rytų Viru apskrityje, galima pamatyti didžiausią krioklį Baltijos šalyse – Valastė. Vasarą akį džiuginantis veržlia, iš daugiau nei 30,5 metrų aukščio krintančia srove, žiemą jis aplink save kuria neeilinio grožio ledo rūmus. Purslojantys vandens lašeliai baltu rūbu apkloja viską aplinkui: miško takelius, medžius, krūmokšnius, šviestuvus, suteikdami jiems visiškai naują neįtikėtiną pavidalą. Užtenka apsidairyti aplinkui, kad suvoktum atsidūręs tyro krištolo karalystėje. Baltas ir skaidrus ledas veikia meditaciškai: dažnas čia ne tik pailsi, bet ir patiria tyriausius jausmus. Tai – populiari vieta, norintiems paminėti ypatingą progą ar atšvęsti sužadėtuves.
Laukinė ekspedicija su šunų kinkiniu
Šiaurės šalys išskirtinės tuo, kad žiemą jose gyvenimas virte verda. Be įprastų žiemos pramogų – slidinėjimo, lankymosi pirtyse ir maudynių karštuosiuose telkiniuose – galima išbandyti ir egzotiškų sporto šakų. Viena populiariausių Estijoje – ekspedicija šunų kinkiniu. Ši pramoga, priklausomai nuo pasirengimo, gali trukti nuo vienos iki trijų dienų. Kiekvienas ekspedicijos dalyvis stoja į akistatą su savimi pačiu ir mokosi valdyti 3 – 4 šunų tempiamas roges. Tai padeda ugdyti ne tik ištvermę, bet ir valią, kantrybę ar pasitikėjimą savimi. Net jei niekada anksčiau nebandėte vadelioti kinkinio, profesionalų padedami, to galite išmokti jau per pirmąsias valandas. Kiek labiau patyrę vadeliotojai turi galimybę sudalyvauti ir kinkinių lenktynėse.
Ledo dykuma ant vandens
Ko gero, kiekvienas esate čiuožęs ledu, tačiau ar teko vairuoti ant ledo? Kalbame ne apie vairavimą apledėjusiais provincijos keliais, bet apie kelionę po ledo dykuma tapusią jūrą, kur visai greta neužšąlančiu kanalu kursuoja keltai. Estijoje žiemą atidaromi bent šeši oficialūs ledo keliai – tiltai, sujungiantys Baltijos jūros skalaujamas Hiumos, Vormsi, Muhu ir Kihnu salas. Ilgiausias kelias nuo žemyninės Estijos iki antros pagal dydį Hiumos salos tęsiasi net 26,5 kilometrus ir žada neišdildomus įspūdžius, jei tik paisysite saugaus eismo taisyklių. Jos, beje, gerokai skiriasi nuo mums įprastų.
Nors leistis į kelionę ledu galima, kai pastarojo storis įvertinamas kaip saugus, nenustebkite, jei prie įvažiavimo punkto jūsų paklaus, ar bent vienas keleivis turi mobilųjį telefoną ir primins neprisisegti saugos diržo. Rekomenduojamas automobilio važiavimo greitis turėtų siekti iki 25 arba nuo 40 iki 70 km per valandą. Tarpinis greičio intervalas laikomas nesaugiausiu, nes gali sukelti vibraciją, kuri paskatina ledo įtrūkimus. Šiemet ledo kelius tikimasi atidaryti jau sausio mėnesį.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=bWLnJVyK3T4
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.